شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ , ۱۲:۱۲:۲۰

با عرضه‌کنندگان مواد دخانی تقلبی و قاچاق برخورد می‌شود

با عرضه‌کنندگان مواد دخانی تقلبی و قاچاق برخورد می‌شود

اقتصاد پنهان- سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: برای حمایت از کالای ایرانی و احقاق حق واردکنندگان رسمی، با عرضه‌کنندگان مواد دخانی تقلبی و قاچاق برخورد می‌شود.
به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از برخورد با متخلفین توزیع و فروش تنباکو‌های معسل تقلبی با جعل برند‌های معتبر در بازار خبر داد و گفت: این سازمان طی ابلاغیه‌ای به همه روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اعلام کرد ضمن نظارت بر بازار، با عرضه مواد دخانی تقلبی و قاچاق در سطح عرضه برخورد شود.
سیدجواد احمدی با اشاره به قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 1392 گفت: با توجه به اینکه قاچاق، یک پدیده شوم محسوب شده و ضربه جبران‌ناپذیری به عرصه تولید و اشتغال وارد کرده و باعث تضییع حقوق تولیدکنندگان و واردکنندگان رسمی و همچنین بروز مخاطرات جدی برای مصرف کنندگان این دسته از محصولات می‌شود، لذا ضروری است بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با همکاری دیگر دستگا‌های اجرایی و متولی امر نظارت ویژه‌ای بر عرضه این اقلام در بازار داشته باشند و به نحو احسن با این پدیده مخرب مقابله کنند.
وی تاکید کرد: بازرسان باید بصورت مستمر وضعیت بازار و عرضه این محصولات را رصد کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در نحوه توزیع و فروش نسبت به اعمال قانون اقدام کنند.
احمدی یکی از اولویت‌های مهم سازمان حمایت برخورد با هرگونه قاچاق کالا در سطح عرضه دانست و از هموطنان تقاضا کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه، موضوع را از طریق تلفن 124 این سازمان و یا سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اطلاع دهند تا برخورد قانونی لازم با متخلفان صورت گیرد.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اضافه کرد: همچنین از قشر‌های مختلف مردم درخواست داریم از خرید هرگونه کالای قاچاق خودداری کنند و اجازه ندهند عده‌ای سودجو با عرضه کالای قاچاق، باعث لطمات زیادی به اقتصاد کشور شوند.

آخرین اخبار