دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ , ۱۴:۴۰:۵۰
Search
Close this search box.

بررسی معضل قاچاق سیگار و سود‌های نجومی آن در “سر نخ”

بررسی معضل قاچاق سیگار و سود‌های نجومی آن در “سر نخ”

به گزارش گروه وب گردی خبرگزاری صدا و سیما؛ مستند “سر نخ” با موضوع بررسی ابعاد مختلف قاچاق سیگار به‌ویژه سود‌های کلان این حوزه، در ۲ قسمت تهیه شد.
در قسمت اول این مستند چالشی که عصر سه‌شنبه گذشته روی آنتن رفت، بحران مصرف سیگار و سیگار قاچاق مورد بررسی قرار گرفت و عملکرد ستاد ملی دخانیات در این زمینه بررسی شد.
در ادامه این قسمت مستند، شیوه‌های ورود سیگار قاچاق از مبادی رسمی به‌ویژه از مسیر ترانزیت مورد کنکاش قرار می‌دهد و عملکرد دستگاه‌های مسئول را در ترازوی نقد می‌گذارد.
همچنین در قسمت اول تلاش شد نحوه جابه‌جایی و توزیع سیگار قاچاق؛ جریان‌ها و سرنخ‌های اصلی قاچاق سیگار به کشور مورد واکاوی قرار گیرد.
گفتنی است؛ قسمت دوم این مستند به کارگردانی محسن محمدزاده و تهیه‌کنندگی اکرم اسدی در گروه سیاسی شبکه سوم سیما تهیه و تدوین شده که به‌زودی روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
لینک ویدیو قسمت اول مستند “سرنخ”

آخرین اخبار

سال ۱۴۰۳، سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.