یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۲۱:۳۴:۴۸
Search
Close this search box.

دستورالعمل ماده 7 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهایی شد

  • صفحه نخست
  • اخبار
  • دستورالعمل ماده 7 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهایی شد

دستورالعمل ماده 7 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهایی شد

دستورالعمل ماده 7 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای گروه کالایی دخانیات در نشستی با حضور رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات ،ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سایر دستگاههای مرتبط بررسی و نهایی شد.

مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور، دستورالعمل ماده 7 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای گروه کالایی دخانیات که بر نحوه دریافت شناسه کالا، برای سیگارتهای موجود در سطح عرضه (بازارها و انبارهای) کشور ارائه می‌گردد؛ در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و اصلاح گردید.
این خبر حاکیست ، ماده 7 دستورالعمل آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای گروه کالایی دخانیات قبلاً عنوان شده بود که سازمان ها و نهادهایی مانند سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و امثال آن امکان عرضه داخلی کالاهای مشمول را نخواهند داشت و ملزم به امحاء محصولات دخانی قاچاق می باشند که در بررسی و اصلاح این ماده عنوان شد، کالاهای فاقد شناسه مکشوفه مطابق با مواد 55 و 56 قانون و آیین نامه های مربوطه تعیین تکلیف خواهد گردید.
در ادامه این جلسه عنوان شد که در ماده 2 دستورالعمل قید شده است؛ تمامی تولیدکنندگان، واردکنندگان و توزیع‌کنندگان سیگارت موظفند مطابق با جدول زمان‌بندی در نظر گرفته شده نسبت به اتمام موجودی کالای فاقد شناسه خود در بازارها و انبارها اقدام نمایند که در این زمان‌بندی تغییراتی حاصل گردید چنانکه مدت زمان اجرا برای تولیدکنندگان از 2 ماه به 3 ماه ، واردکنندگان از 2 ماه به 3 ماه و توزیع‌کنندگان سراسری سیگارت از 4 ماه به 5 ماه همچنین توزیع‌کنندگان استانی از 6 ماه به 7 ماه وخرده فروشان از 8 ماه به 9 ماه افزایش یافت.
گفتنی است ؛ موارد اصلاحی دستورالعمل ماده 7 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای گروه کالایی دخانیات به دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت اعلام شد.

 

آخرین اخبار

سال ۱۴۰۳، سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.