سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ , ۰۷:۵۳:۱۵
Search
Close this search box.

صاحبان صنایع و تولید كنندگان استان زنجان، جزو مودیان خوش حساب هستند

  • صفحه نخست
  • اخبار
  • صاحبان صنایع و تولید كنندگان استان زنجان، جزو مودیان خوش حساب هستند

صاحبان صنایع و تولید كنندگان استان زنجان، جزو مودیان خوش حساب هستند

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان در پاسخ به برخی شبهات مبنی بر پرداخت نکردن مالیات مناسب از سوی دو شرکت خارجی تولید کننده سیگار در داخل کشور گفت: مودیان استان زنجان خصوصا صنایع و تولید کنندگان استان، جزو مودیان خوش حساب هستند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از رسانه مالیاتی ایران، فیروز شکوری، مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان، با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه دو شرکت خارجی بیش از ٧۵ درصد بازار فروش سیگار را در اختیار گرفته و نه تنها مالیات مناسب نمی‌دهند، بلکه توجهی به انجام وظایف اجتماعی خود ندارند، گفت: شرکت جی تی آی، در سالهای اخیر جزو مودیان خوش حساب در سطح استان و کشور بوده است.

وی افزود: این شرکت تولید کننده انواع سیگار در استان زنجان بوده و در سال 1389 منطقه سلطانیه به بهره‌برداری رسیده و پس از اتمام دوران معافیت ماده 132 ق م م از آبان سال 1393 مالیات عملکرد خود را بر مبنای صورت‌های مالی و نیز اوراق مطالبه مالیات، به اداره کل امور مالیاتی پرداخت می‌نماید.

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان، در خصوص رعایت مقررات مالیات بر ارزش افزوده نیز گفت: این شرکت از بدو تولید طبق مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده و قوانین بودجه سنواتی و برنامه های پنج ساله توسعه اقتصادی و اجتماعی، مبادرت به پرداخت مالیات عمومی و اختصاصی سیگار نموده است.

شکوری ادامه داد: طبق حسابرسی های صورت گرفته توسط حسابرسان مالیاتی این اداره کل، این شرکت در سالهای اخیر جزو مودیان خوش حساب در سطح استان و کشور بوده و همکاری بسیار مطلوبی با اداره کل امور مالیاتی زنجان جهت انجام تکالیف قانونی و پرداخت مالیاتهای مورد مطالبه دارد.

وی همچنین یادآور شد: طبق اطلاعات موجود، این شرکت در بعد مسئولیت های اجتماعی نیز اقداماتی در منطقه سلطانیه انجام داده است.

شکوری در خاتمه تاکیدکرد: در صورتیکه از سوی اشخاص ثالث، اسناد و مدارک متقن و مستدل راجع به فرار مالیاتی این مودی ارایه گردد، این اداره کل آمادگی کامل دارد که این اسناد را مورد حسابرسی قرارداده و در پرونده مالیاتی مودی لحاظ نماید.

 

آخرین اخبار

سال ۱۴۰۳، سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.