دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ , ۱۵:۲۴:۱۵
Search
Close this search box.

لایحه‌ی اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تصویب مجلس رسید

  • صفحه نخست
  • اخبار
  • لایحه‌ی اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تصویب مجلس رسید

لایحه‌ی اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تصویب مجلس رسید

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مؤیدی خرم آبادی، با اشاره نشست علنی امروز(یکشنبه 21 اردیبهشت ماه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، ضمن حمایت از امنیت تجارت و تولید، مبارزه با پدیده قاچاق در کشور بصورت علمی دنبال خواهد شد.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: شاه‌بیت این قانون این است که از این پس، در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز بصورت علمی به کشف جرم پرداخته خواهد شد و از اقدامات و برخورد‌های سنتی و سلیقه‌ای دستگاه‌ها که منجر به افزایش هزینه‌های نظام، مردم و بازرگانان شده بود، جلوگیری می‌شود.وی اضافه کرد: این قانون که تکمیل‌کننده خلا‌های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 1392 مجلس شورای اسلامی است، می‌تواند ارتقای امنیت تجارت، اقتصاد و تولید کشور را به دنبال داشته باشد.
به گفته رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بر اساس این قانون، دستگاه‌های مسئول اعلام آمار قاچاق، احصا شده‌اند و دستگاه‌های دیگر حق اعلام آمار قاچاق را ندارند.
مؤیدی با اشاره به شعار جهش تولید امسال تاکید کرد: از دید ما یکی از الزامات مهم تحقق این شعار، مبارزه با قاچاق است و این امر، بستر را برای مبارزه علمی و همه جانبه با پدیده قاچاق در سطح کشور فراهم خواهد کرد.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی، سامانه‌های مختلف دستگاه‌هایی که بخشی از تجارت و تولید کشور را هدایت و راهبری می‌کنند باید پاسخگوی نیاز‌های اطلاعاتی ستاد مبارزه با قاچاق باشند و با توجه به اینکه برای اتصال سامانه‌ها به یکدیگر در دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در کشور انجام شده است، امیدواریم تا یک ماه دیگر عملکرد همه دستگاه‌ها در جهت تکمیل و اتصال سامانه‌ها که حرکت بسیار مهم اقتصادی و تجاری است را به اطلاع عموم مردم برسانیم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تجلیل از حرکت انقلابی امروز مجلس شورای اسلامی در تصویب این لایحه بعد از 7 سال معطلی در دو دوره اخیر مجلس، تأکید کرد: امیدواریم بزودی با تأیید این قانون در شورای نگهبان و ابلاغ آن توسط رئیس جمهوری، شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

آخرین اخبار

سال ۱۴۰۳، سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.