سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ , ۰۹:۳۱:۰۴
Search
Close this search box.

(ICC) اينكوترمز 2020 منتشر شد

(ICC) اينكوترمز 2020 منتشر شد

اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC)، اینکوترمز ۲۰۲۰ را که جدیدترین نسخه از اصطلاحات مشهور تجارت برای فروش کالاها، اطمینان‌بخشی و شفافیت برای تجار و بازرگانان در همه جا است، راه‌اندازی کرده است.مقررات اینکوترمز برای اولین بار در سال ۱۹۳۶ توسط ICCمعرفی شد تا تعاریف و مقررات متداول در مورد تحویل كالاها بین طرفین تجاری را در سراسر جهان ارائه نماید. ICC از آن زمان، به طور دوره‌ای مقررات اینکوترمز را اصلاح می‌کند تا تغییرات در سیستم تجارت بین‌المللی را منعکس سازد. نسخه ۲۰۲۰ این مقررات، در زمان صد‌سالگی این سازمان عرضه می‌شود.اینکوترمز ۲۰۲۰ شامل یادداشت‌های توضیحی دقیق‌تر با گرافیک بیشتر برای نشان‌دادن مسئولیت‌های واردکنندگان و صادرکنندگان برای هر اصطلاح اینکوترمز است که این امر، استفاده از آن را در دسترس‌تر و آسان‌تر می‌سازد. همچنین مقدمه اینکوترمز ۲۰۲۰، توضیحی دقیق‌تر در مورد چگونگی انتخاب مناسب‌ترین اصطلاح اینکوترمز برای یک معامله معین یا چگونگی تعامل قرارداد فروش با قراردادهای جانبی ارائه می‌دهد.

– اینکوترمز ۲۰۲۰ با اصطلاح «تحویل به حمل‌کننده (FCA)» اینکوترمز و «بارگیری در اسناد حمل» نیاز به بازار ثابت را در رابطه با بارنامه (BL) فراهم می‌کند.- اینکوترمز ۲۰۲۰ سطوح مختلف پوشش بیمه را در «هزینه (ارزش)، بیمه و کرایه حمل تا مقصد (CIF)» و «کرایه حمل و بیمه پرداخت‌شده (CIP)» هم‌تراز می‌کند.- اینکوترمز ۲۰۲۰ شامل ترتیباتی برای حمل و نقل با وسایل حمل و نقل شخصی در «تحویل به حمل‌کننده (FCA)»، «تحویل در محل (DAP)»، «تحویل در محل تخلیه‌ شده (DPU)» و «تحویل عوارض پرداخت‌شده (DDP)» است. – تغییری در نام سه حرف برای «تحویل در پایانه حمل (DAT)» به «تحویل در محل تخلیه‌ شده (DPU)» وجود دارد
– اینکوترمز ۲۰۲۰ شامل الزامات امنیتی در تعهدات و هزینه‌های حمل است.

دبیرکل ICC، «جان دنتون (John W.H. Denton AO)» با انتشار نسخه اینکوترمز ۲۰۲۰ گفت:«مقررات اینکوترمز ۲۰۲۰ با تسهیل سالانه هزاران میلیارد دلار در تجارت جهانی، فعالیت کسب و کار را برای همگان مهیا می‌سازند. این مقررات زبان معاملات فروش بین‌المللی را تشکیل می‌دهند و به ایجاد اعتماد در سیستم ارزشمند تجارت جهانی ما کمک می‌کنند، زیرا که آنها به واردکنندگان و صادرکنندگان در سراسر جهان یاری می‌رسانند تا مسئولیت‌های خود را درک کرده و از سوء تفاهم‌های گران‌قیمت جلوگیری نمایند.»در راستای تعهد ICC برای کارآمد ساختن فن‌آوری برای همگان، دسترسی به اطلاعات ضروری مقررات از طریق اپلیکیشن اختصاصی اینکوترمز ۲۰۲۰ در تلفن همراه آسان‌تر از همیشه خواهد بود. این اپلیکیشن، شامل طیف گسترده‌ای از مطالب آموزنده از جمله؛ آخرین به روزرسانی‌های خبری، اطلاعات رویدادها و فرصت‌های آموزشی است.جلسات آموزش اختصاصی ICC به کسب اطمینان نسبت به این که مقررات اینکوترمز به درستی اعمال می‌شوند، کمک می‌کند. آکادمیICC ، بستر آموزش الکترونیکی اختصاصیICC ، دوره‌های آموزشی اینکوترمز ۲۰۲۰ و همچنین گواهی اینکوترمز ۲۰۲۰ را ارائه می‌دهد. آموزش آنلاین شامل مطالعات موردی تعاملی است که به کارآموزان امکان می‌دهد تا با شبیه‌سازی سناریوهای موجود در زندگی واقعی، درک خود را از مقررات اینکوترمز بیازماین. محتوای دوره توسط متخصصان برجسته برای اطمینان از سازگاری با استانداردهای تعالی ICC نوشته شده است.نسخه ۲۰۲۰ با شبکه‌ای از دفاترICC در سراسر جهان که نسخه‌های ترجمه‌شده آن و همچنین جلسات آموزشی و رویدادها را ارائه می‌دهند، در ۲۹ زبان -از استونیایی گرفته تا پشتو- موجود است تا کاربران در سراسر جهان از آن بهره ببرند.

منبع : کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی

 

آخرین اخبار

سال ۱۴۰۳، سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.