دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۰۳:۰۵:۱۳
Search
Close this search box.

تفاهم کشور‌های مدیترانه شرقی برای افزایش مالیات بر دخانیات

تفاهم کشور‌های مدیترانه شرقی برای افزایش مالیات بر دخانیات

وزرای بهداشت ۶ کشور اردن، عمان، فلسطین، ایران، قطر و مصر در دومین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت درباره اقدامات مشترک برای کاهش دخانیات با تاکید بر افزایش مالیات بر دخانیات تفاهم کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه، «بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه کاهش مصرف دخانیات سخنرانی کرد.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران، اقدامات لازم برای کاهش مصرف دخانیات در حال انجام است، گفت: مجلس شورای اسلامی قوانین لازم را برای افزایش مالیات در جهت کاهش مصرف دخانیات تصویب کرده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش رویکرد جوانان به مصرف قلیان و مواد دخانی معطر افزود: یکی دیگر از چالش‌های موجود، ورود مواد دخانی تقلبی به کشور‌های منطقه است که می‌تواند باعث آسیب دو چندان به مصرف کنندگان به علت کیفیت نامطلوب شود.

در این جلسه نمایندگان کشور‌های حاضر نظر‌های خود را در زمینه تاثیر افزایش مالیات بر کاهش مصرف دخانیات بیان کردند.

اشتراک در واتس اپ

آخرین اخبار

سال ۱۴۰۳، سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.