سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ , ۰۲:۱۱:۳۱

ممنوعیت تبلیغ محصولات نوپدید سیگار و قلیان الکترونیکی

ممنوعیت تبلیغ محصولات نوپدید سیگار و قلیان الکترونیکی

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات گفت: فروش و عرضه بدون پروانه محصولات دخانی تخلف است.

 

به گزارش توتون صنعت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان بهزاد ولی زاده گفت: بر اساس ضوابط اختصاصی خرید، فروش، حمل و نگهداری محصولات دخانی و کالاهای تبلیغی دخانی، طبق مصوبه هیات وزیران، خرید و فروش انواع محصولات نوپدید از جمله سیگار و قلیان الکترونیکی، ویپ، دستگاه های گرم کننده تنباکو و محصولات با پایه بخار از جمله سنگ بخار، تحت عنوان کالای تبلیغی محسوب شده و ممنوع است.

به گفته وی، اگر هر واحد صنفی اقدام به خرید، فروش و نگهداری محصولات نو پدید مانند قلیان الکترونیکی، ویپ، دستگاه های گرم کننده تنباکو کنند، تخلف محسوب شده و در مراجع قانونی مورد رسیدگی قرار گیرد.

او افزود: طبق ماده ۳ قانون جامع کنترل دخانیات، هر نوع تبلیغ، حمایت، تشویق و تحریک افراد به استعمال دخانیات اکیدا ممنوع است و جریمه آن تا ۴۴ میلیون تومان خواهد بود.

 رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات ادامه داد: هر واحد صنفی برای فروش دخانیات باید پروانه عاملیت داشته باشد و فروش و عرضه بدون پروانه محصولات دخانی و فروش محصولات قاچاق، مشمول تخلف از ماده ۷ و جرایم مواد ۱۰ و ۱۱ قانون کنترل و مبارزه ملی با دخانیات می شود که جریمه آن تا ۲۶ میلیون تومان افزایش یافته است.

ولی زاده افزود: در حال حاضر سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت آماده دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی در زمینه تخلفات انجام شده در اجرای قانون کنترل دخانیات است

آخرین اخبار

سود سرشار در جیب سوداگران دخانیات

بررسی‌‌‌های آماری و میدانی نشان می‌دهد اعمال هرگونه افزایش هیجانی مالیات دخانیات نه تنها تاثیری بر میزان مصرف نخواهد داشت بلکه مصرف‌کنندگان را به سمت محصولات فریبنده قاچاق