دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۰۲:۴۸:۴۷
Search
Close this search box.

65 درصد توتون کشور در گلستان کشت می شود

65 درصد توتون کشور در گلستان کشت می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: استان گلستان در حوزه دخانیات از استانهای مهم کشور است بطوریکه 65 درصد توتون کشور در استان گلستان کشت می شود.
به گزارش ایسنا-به نقل از سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان، حسینقلی قوانلو در جلسه تبیین سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت که با رئیس مرکز برنامه ریزی دخانیات کشور در گرگان برگزار شد، گفت: توتون محصولی اقتصادی و اشتغالزاست و برای کشاورزان و صادرکنندگان ارزش افزوده بالایی ایجاد می کند.
وی افزود: در حال حاضر حدود 12 هزار نفر در این بخش در استان گلستان مشغول به کار هستند.
قوانلو با بیان این که کشت توتون در استان گلستان قدمت دارد، تصریح کرد: توتون استان گلستان بسیار باکیفیت بوده و یک برند در کشور است. لذا باید از این شرایط استفاده و برای رشد و توسعه تولید و فرآوری این محصول برنامه ریزی کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان تصریح کرد کرد: یکی از سیاستهای ما تشکیل و تقویت شرکت های تعاونی شهرستانی جهت خرید این محصول از کشاورزان و صادرات آن با هدف حمایت از کشاورزان و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در استان است.

آخرین اخبار

سال ۱۴۰۳، سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک عید نوروز به ملت ایران به‌ویژه خانواده‌های ایثارگران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.