سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ , ۰۷:۲۶:۲۸

توقیف کالاهای دخانی

  • این موضوع خالی است.
در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • نویسنده
    نوشته‌ها
  • #5145
    karbar
    مدیرکل
    سوال – آیا عدم رعایت مقررات سامانه جامع انبارها موجب اعمال مجازات تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می شود؟

     

    #5246
    وکیل 134

    از تاریخ لازم الاجراء شدن ماده 6 مکرر2 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (الحاقی 10/11/1400) تخلفات مربوط به نگهداری کالا و مجازات آن مشمول این ماده گردیده است. بنابراین « ورود کالا به انبارها و مراکز نگهداری کالا و خروج کالا از آنها بدون قبض انبار و حواله انبار موضوع این ماده ]ماده 6 مکرر2[، مستوجب محکومیت نگهداری‌کننده به جریمه نقدی به ‌میزان یکصد میلیون (100.000.000) ریال یا معادل یک‌چهارم ارزش کالای موضوع تخلف، هرکدام که بیشتر باشد، است. کلیه نگهداری‌کنندگان تجاری کالاهای ضروری که تعیین مصادیق آنها، به‌تشخیص ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز یا ستاد تنظیم بازار است و از طریق سامانه مقررات تجاری ابلاغ می‌شود، ملزم به ثبت آنی اطلاعات نگهداری کالا در سامانه مذکور و ارائه و دریافت قبض و حواله موضوع این ماده هستند… استنکاف عمدی از ثبت آنی اطلاعات کالاهای ضروری و ارائه و دریافت قبض و حواله آنها مستوجب ضمانت اجراهای مقرر در تبصره (4) ماده (18) این قانون است.» و مقررات بند 2 ماده 2 و ماده 6 ضوابط اختصاصی خرید، فروش، حمل و نگهداری محصولات دخانی و کالاهای تبلیغی دخانی مصوب ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با رعایت ماده 6 مکرر2 اجراء می شود.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.